Úvod Hemoroidy Hemeroidy v těhotenství

Hemeroidy v těhotenství

V těhotenství je riziko vzniku problémů s hemeroidy vyšší. Je to způsobeno zácpou, kterou většina maminek trpí. V těhotenství je do krevního řečiště vyplavován ve větším množství hormon progesteron, který zpomaluje pohyb tlustého střeva a jeho tonus (napětí). Proto je důležité i v těhotenství cvičit, případně se aspoň přiměřeně hýbat.

Další faktory ovlivňující vzik hemeroidů

Dalším faktorem je zvětšující se děloha, která tlačí na střeva a na břišní cévy, dochází k uvolňování svalstva a žilních stěn. Při porodu se přidává i aktivní tlak k vypuzení plodu. Léčba je stejná jako u ostatních, masti, čípky, koupele. Jen pozor na některé byliny, mohou způsobovat stahy dělohy. Hemeroidy se po šestinedělí upraví, popřípadě úplně zmizí.

Čtěte také Hemeroidy a Léčba hemeroidů.


Diskuse (3 komentáře)

Ada, (16. 03. 2012 19:01) Reagovat
Jsem v 9 měsíci těhotenství, mám hemeroidy, je to hrozně nepříjemné, a mám strach jestli to nemá nějaký vliv na těhotenství. A jak se to dá vyléčit?
J., (15. 02. 2013 08:32) Reagovat
Mám už sedm let problémy s mehoroidy.Vždy jsem měla zevní...Poslední rok se to ale zhoršilo a tak jednou za měsíc mě týden konečník dost bolí a hemoroidy se jakoby naplní...Má smysl jít na operaci, když plánujeme mimčo, nebo je lepší počkat až po porodu..?
Katka, (06. 08. 2014 08:34) Reagovat
Ahoj, v těhotenství mě trápily hemeroidy. Zašla jsem ke gynekologovi a ten mi doporučil metodu zmražení. Když jsem doporučený anurex našla na internetu a viděla cenu 1000 Kč, přetočily se mi panenky. Proto jsem nejprve hledala levnější variantu jako jsou masti, čípky, ale ty vůbec nezabíraly. V zoufalství jsem objednala anurex, a byla jsem mile překvapena jeho rychlým účinkem.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Hemoroidy, hemeroidy.cz
Kontakty