Úvod Hemoroidy Jak probíhá vyšetření?

Jak probíhá vyšetření?

Pokud se dostaví některý z příznaků, vždy je nejlépe ihned navštívit lékaře. Ten provede vyšetření konečníku, které je rychlé a bezbolestné. Pro někoho může být z hlediska intimity nepříjemné, ale zdraví je jistě důležitější.

Lékař většinou rozpozná pohmatem, že jde o hemeroidy a nasadí příslušnou léčbu. Může dát nemocnému test na okultní krvácení ze stolice, který spočívá v odebrání tří vzorků stolice. Vzorky si člověk odebírá sám a pak je zalepené v obálce přinese zpět k lékaři.

Pokud se lékaři při vyšetření něco nezdá a není si jist diagnózou, odešle pacienta k odbornému vyšetření (rektoskopii, popř. kolonoskopii). Jde o zavedení optického přístroje do tlustého střeva, kde se prozkoumá povrch sliznice, zda se na něm nevyskytují polypy či jiné útvary. Při tomto vyšetření je možné i odebrání malých vzorků k hystologickému vyšetření, případně se mohou provést i zákroky (odstranění polypů). Tato vyšetření jsou nepříjemná a někdy i bolestivá, nicméně mohou včas objevit změny v tlustém střevě a zabránit šíření zhoubného nádoru.

Přečtěte si rizikové faktory, které ovlivňují vznik hemeroidů.


Diskuse (6 komentářů)

bozena, (18. 04. 2011 14:49) Reagovat
Vážení,prosím jsou polypy v tlustém střevě zhoubné.Mám již polypy na jícnu.Nikdo nádor v naší rodině neměl.děkuji předem.Boža
Václav Klaus, (19. 09. 2011 17:34) Reagovat
Vy také brzo zemřete...
Lucka, (15. 11. 2011 16:06) Reagovat
jak tohle mužete napsat!!!! Zamyslete se nad sebou!!!!!!!
Lucka, (15. 11. 2011 16:09) Reagovat
a az se v tom zrcadle uvidite tak mozna uvidite co jste za ubozaka!!!!!
Olga, (12. 02. 2012 22:58) Reagovat
Polypy se mohou zvrhnout ve zhoubný nádor. Pokud máte nějaké obavy,běžte k lékaři,raději 10x zbytečně,než jednou pozdě,jak se to stalo mě. Taky jsme v rodině zhoubný nádor neměli. Olga.
Lucie, (19. 10. 2016 14:56) Reagovat
Zdravím již delší dobu pozoruji ve stolici hlen s krví dr.mě posílá na kolonoskopii na hemeroidi to prý nevypadá.když mi něco najdou řeknou mi něco?nebo budu nějakou dobu čekat? Děkuji za odpověď
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Hemoroidy, hemeroidy.cz
Kontakty