Úvod Jak probíhá vyšetření?

Jak probíhá vyšetření?

Pokud se dostaví některý z příznaků, vždy je nejlépe ihned navštívit lékaře. Ten provede vyšetření konečníku, které je rychlé a bezbolestné. Pro někoho může být z hlediska intimity nepříjemné, ale zdraví je jistě důležitější.

Lékař většinou rozpozná pohmatem, že jde o hemeroidy a nasadí příslušnou léčbu. Může dát nemocnému test na okultní krvácení ze stolice, který spočívá v odebrání tří vzorků stolice. Vzorky si člověk odebírá sám a pak je zalepené v obálce přinese zpět k lékaři.

Pokud se lékaři při vyšetření něco nezdá a není si jist diagnózou, odešle pacienta k odbornému vyšetření (rektoskopii, popř. kolonoskopii). Jde o zavedení optického přístroje do tlustého střeva, kde se prozkoumá povrch sliznice, zda se na něm nevyskytují polypy či jiné útvary. Při tomto vyšetření je možné i odebrání malých vzorků k hystologickému vyšetření, případně se mohou provést i zákroky (odstranění polypů). Tato vyšetření jsou nepříjemná a někdy i bolestivá, nicméně mohou včas objevit změny v tlustém střevě a zabránit šíření zhoubného nádoru.


Diskuse (6 komentářů)

bozena, (18. 04. 2011 14:49) Reagovat
Vážení,prosím jsou polypy v tlustém střevě zhoubné.Mám již polypy na jícnu.Nikdo nádor v naší rodině neměl.děkuji předem.Boža
Václav Klaus, (19. 09. 2011 17:34) Reagovat
Vy také brzo zemřete...
Lucka, (15. 11. 2011 16:06) Reagovat
jak tohle mužete napsat!!!! Zamyslete se nad sebou!!!!!!!
Lucka, (15. 11. 2011 16:09) Reagovat
a az se v tom zrcadle uvidite tak mozna uvidite co jste za ubozaka!!!!!
Olga, (12. 02. 2012 22:58) Reagovat
Polypy se mohou zvrhnout ve zhoubný nádor. Pokud máte nějaké obavy,běžte k lékaři,raději 10x zbytečně,než jednou pozdě,jak se to stalo mě. Taky jsme v rodině zhoubný nádor neměli. Olga.
Lucie, (19. 10. 2016 14:56) Reagovat
Zdravím již delší dobu pozoruji ve stolici hlen s krví dr.mě posílá na kolonoskopii na hemeroidi to prý nevypadá.když mi něco najdou řeknou mi něco?nebo budu nějakou dobu čekat? Děkuji za odpověď
Nový příspěvek

Chcete dostávat inspiraci pro zpestření vašeho zdravého života?

My se o to postaráme!

Copyright 2006–2018 © Hemoroidy, hemeroidy.cz
Kontakty